IOTA – עיצוב טקסטיל עם חזון חברתי

28 באוקטובר 2018
עיצוב משרדים

מותג עיצוב יוקרתי עם חזון חברתית, שהוקם לפני שלוש שנים ע"י שולה מוזס ועל ידי טל צור. IOTA מעצבים ריהוט מבוסס טקסטיל.

הטקסטיל ייחודי ל IOTA ומעוצב על ידם, כך שלא ניתן להשיגו בשום מקום אחר, והוא חלק בלתי נפרד מהאיכות והשפה של המותג. החוטים עשויים כותנה ופוליאסטר אשר נבחרו בשל איכותם ומאפשרים לטקסטיל להיות רך וחזק בו זמנית. 

המוטבציה מאחורי iota היא חברתית– לספק עבודה בתנאי שכר הוגנים לנשים שנמצאות מחוץ למעגל העבודה. הטכניקה בה נעשים המוצרים היא סריגה. הסריגה היא מלאכת היד היחידה שיש לה סימנים מוסכמים בינלאומיים, המוגדרים כשפה, מה שמאפשר לגבור על קשיי מרחק, שפה ותרבות ומייצר קהילה של סורגות מסביב לעולם. הצוות של iota מלמד טכניקה זו, והסורגות מייצרות את המוצרים בביתן ובתנאים הנוחים להן.

בחרתי להגיש לכם את הכתבה הזאת לעודד אתכם לצרוך מוצרים של עסקים חברתיים אשר ניתן לשלב בעיצוב המשרד והבית שלכם פריטים מתוך הקולקציה שלהם. 

אפילו פיטרו בחרו להכניס לאתר שלהם את המוצרים של IOTA. 

ב IOTA מאמינים שלצד הקדמה שהטכנולוגיה, אנשים עדיין מחפשים אחר טביעת אצבע אישית, והמוצרים, אשר  חתומים ע"י כל אחת מהסורגות, מציעים מגע, רקע וזיכרון. 

החזון מאחורי איוטה הוא להקים תנועה המאפשרת לאנשים שונים מסביב לעולם ללמוד טכניקה של עבודת יד מסורתית ובדרך זו לייצר להם תעסוקה ואפשרות להרוויח שכר הוגן. מחשבה זו מכילה בתוכה אחריות חברתית לצד שימור מלאכה מסורתית והדגשת חשיבותה של מיומנות, האמונה שלמרות האפשרויות הבלתי מוגבלות שהקדמה הטכנולוגית מציעה, אנשים רבים מחפשים עדיין אחרי טביעת האצבע האישית.

החיפוש אחר המוצרים והחומריות נעשית בדרך של מחקר חומרי, בו אנחנו לומדים טכניקות ישנות המשולבות ידע מודרני ובכך מפתחים חוטים חדשים, בצבעוניות ייחודית לנו. כל אלה מייצרים שפה טקסטילית חדשה המשלבת חומרים מגוונים לכדי מוצרים סופיים.

עיצוב

העיצוב הוא לב העשייה של איוטה, ודרכו מתאפשר לנו להגשים את החזון – יצירת פריטים לבית ולמשרד אשר מתבססים על טקסטיל בעבודת יד ונעשים ע"י אנשים אשר מתקשים למצוא עבודה.

הקו המנחה בעיצוב של איוטה הוא יצירת משהו חדש ושבירת התפיסה לגבי מה אפשר לעשות באותן טכנולוגיות הידניות. המוצרים בעלי אופי טקטילי, מזמינים מגע ומשחק בין צורות, צבעים וטקסטורות.

הקו המנחה מאחורי העיצוב הוא לתת מקום לטקסטיל להוביל. הקונסטרוקציות דקות ומינימליסטיות, וזאת בכדי לתת לטקסטיל את המקום הבולט והראשי.

הטקסטיל של איוטה

החוטים מהם מורכבים המוצרים שלנו נעשים במיוחד בשבילנו והם ייחודיים לנו, בין אם זה צורת החוט עצמה או הצבעוניות שלו. השילוב בין הסוגים השונים של החומרים מהם מורכבים החוטים מאפשרים לנו לשמר את התכונות החזקות שיש לכל חומר להציע ובכך אנו מייצרים את החוט המדויק המשלב טקסטורה נעימה לצד חוזק ומבניות.

לצד החוטים מהם נוצר הטקסטיל, המוצרים משלבים חומרים נוספים כגון עץ, מתכת ועור, אלה באים בכדי לתת מענה עיצובי וקונסטרוקטיבי, ומייצרים אובייקטים חכמים ומורכבים. 

הקולקציות – המוצרים

הקולקציות מסמלות את תחילתו של תהליך העבודה ועוסקת בסריגה בטכניקת קרושה (סריגה במסרגה אחת). טכניקה זו אשר מקורה בצפון אירופה מאפשרת לייצר צורות שטוחות ותלת מימדיות ע"י יצירת קשרים במרווחים שונים ובכך מגלמת אין סוף קונפיגורציות.

הסריגה היא שפה בעלת מונחים וסימנים בינלאומיים ובכך התאפשר לנו להתגבר על מגבלות השפה, המרחק והתרבות ולייצר נקודת התחלה שווה וזהה. הנשים שסרגו את האלמנטים לא היו צריכות להיות בעלות ידע מוקדם בסריגה, אלא עברו קורס קצר בטכניקה זו, למדו אותה והתמחו בה. בנוסף ניתן למצוא ברשת סרטונים רבים המלמדים סריגה ובכך הן יכלו להרחיב את הידע ולהתמקצע באופן עצמאי מה שהפך את תהליך העבודה לחופשי ומלמד לשני הצדדים. 

הסריגה עצמה באה לידי ביטוי באופי המוצרים ובחומרי הגלם, שחלקם אף סרוגים בעצמם. טכניקת הקרושה ועבודת היד הנחו את בחירת חומרי הגלם, ובכך שהיה נעים לעבוד איתם נשמרה התחושה.

נדנדה מעוצבת במרפסת
כיסא מעוצב בשחור
נשים אורגות

אם גם אתם מתעניינים במעבר למשרד חדש או חידוש הקיים – התקשרו אלינו עכשיו

נשמח לדבר איתכם

עיצוב פנים למשרד – משרדי Linkedin ב Empire State Building – עיצוב משרד מודרני וחוויתי

עיצוב הפנים למשרד LinkedIn בניו יורק, הינו עיצוב משרד חוויתי ותוסס ברוח המותג, המתאים לעובדים הצעירים מדור ה Z. המשרד כולו בכחול, אפור שחור, עם אלמנטים שגולפו כמו מתוך משחק שח ופינות נחבאות.

קרא עוד »

עיצוב משרד מודרני – עובדים בקפסולות, גמישות המרחב הציבורי, הקטנת שטח המשרד לעובד – איך עושים את זה?

משרד M Moser בוונקובר, המתמחה ב תכנון משרדים, הינו מעבדה לצורת עבודה במשרד שבו יש גמישות בלוחות הזמנים של העובדים. תכנון המשרד בוחן את המודל של עבודה מבוזרת – חלק מהעובדים עובדים בקפסולות, וחלקם 2-3 ימים עובדים מהבית. הקטנת שטח המשרד, וגמישות מירבית של החלל.

קרא עוד »

השארת תגובה

דברו איתנו
close slider

נשמח לדבר איתכם

  לקבלת המדריך עיצובים שמשפרים ביצועים והרשמה לרשימת הדיוור

  גלילה לראש העמוד

  נשמח לדבר איתכם

   לקבלת המדריך עיצובים שמשפרים ביצועים והרשמה לרשימת הדיוור

   רוצים לעצב משרד שהעובדים אוהבים להגיע אליו?
   השאירו פרטים וקבלו את המדריך המלא לעיצוב משרד היברידי לשנת 2022.

   צור קשר

   ​​​​​​​קבלו את המדריך עכשיו, בחינם!
   השאירו את הפרטים והמדריך בדרך אליכם!    הצטרפות לרשימת הדיוור

    דילוג לתוכן