מגמות עיצוב משרד מובילות בשנת 2023

25/10/2022
מגמות עיצוב משרדים בשנת 2022 - כיצד יראה המשרד העכשווי
עיצוב משרד חוויתי לעובד
מגמות עיצוב למשרד ב-2022: שינויים במטרות העיצוב בהתאם לצרכי העובדים
חלל משותף ועיצוב משרד

נוף העבודה התפתח והשתנה בתדירות גבוהה כל כך במהלך 18 החודשים האחרונים, עד שהציפיות, התחזיות והשאיפות למה שהמשרד צריך להיות, מעולם לא היו שונות יותר. למרות שזה לא בהכרח דבר רע, זה אומר שבמקום שבו המשרד היה מאוד 'בית של 9-5', הוא קיבל עכשיו זהות חדשה לחלוטין.

נוף העבודה התפתח והשתנה בתדירות גבוהה כל כך במהלך 18 החודשים האחרונים, עד שהציפיות, התחזיות והשאיפות למה שהמשרד צריך להיות, מעולם לא היו שונות יותר. למרות שזה לא בהכרח דבר רע, זה אומר שבמקום שבו המשרד היה מאוד 'בית של 9-5', הוא קיבל עכשיו זהות חדשה לחלוטין.

חברות  בעת הזאת תומכות בעובדים שלהן בעבודה היברידית ואי הודאות בהקשר הזה נעלם. אבל אם זה המקרה, מדוע חברות שוקלות את עיצוב המשרדים שלהן והופכות את מקומות העבודה שלהן לסביבה עשירה בעיצוב ומפנות לשם משאבים? למרות שמקומות עבודה רואים פחות תנועה מהיום להיום, המשרד ביסס את הערך שלו לעסקים במהלך המגיפה וההתפתחות שעברה פירושה שיש סיכוי להגדיר מחדש את הדרך שבה אנחנו עובדים ואת אופן השימוש במשרד. וזו בהחלט בשורה.

חברות שינו את הדרך שבה הן תופסות שטחי משרדים, מצד אחד תפוסת המשרד קטנה ומצד שני יש צורך בשטחי משרד גדולים יותר. חברות מהעולם כמו חברת סאווילס שדיווחה ששטחי המשרדים שלה בלונדון הגיעו ל-5.1 מיליון רגל רבוע בסוף הרבעון השלישי של 2021, ועקפו בקלות את התפוסה השנתית הכוללת של 2020 של 4.7 מיליון מ"ר . גם בישראל דווח על גידול בביקוש בשטחי המשרדים בירושליים ברבעון הראשון של השנה ועליית מחירים אולם המגמה התמתנה ואולי אפילו התהפכה בעקבות הקיצוצים שעברו חברות ההייטק ברבעון השני והשלישי. אמזון, פייסבוק וגוגל אספו כולן שטחי משרדים בארה"ב במהלכים שנראו כ"מעידים על הימורים ארוכי טווח על ערים ומטה מבוסס, יחד עם מיקומי לוויין גדולים נוספים בשווקים משניים גדולים".

עיצוב משרד ימשיך להתקדם ולקדם את דרכי העבודה שלנו. מהסתגלות לשווקים משתנים ועד לאיזון אסטרטגיות חדשות, הנה כמה משיקולי העיצוב המרכזיים שיגדירו מקומות עבודה לחברות ב-2022.

1. טכנולוגיה, נתונים וקישוריות

עבודה מהבית ותוכניות היברידיות המואצות על ידי המגיפה, המיזעור של הטכנולוגיה והקישוריות הרחבה יותר שלה שחררו אותנו מכמה מהאילוצים של הגיאוגרפיה. ראינו את זה עם חברות בין לאומיות גדולות אבל גם חברות קטנות יותר, מאפשרות היום לעובדים לעבוד ממקום אחר בעולם באופן קבוע אפילו בתפקידי ניהול. המשרד החדש משלב תאים פרטיים עם אינטגרציה ושיתוף של נתונים, שטח שולחן גמיש וקבוע ומגוון חדרי ישיבות והדרכה AV לתמיכה במספר סוגים של שיתוף פעולה וירטואלי, המאפשרים לצוות להישאר מחובר ללא קשר למיקום.

ככל שאנו ממשיכים לאמץ שילוב של מרחבי מפגש 'חסרי גבולות', חברות מבינות שעבודת ידע אינה דורשת בהכרח קרבה פיזית – שיקול חיוני במיוחד עבור חברות הפועלות עם כוח עבודה מבוזר או גלובלי.

התלות של העובדים בכלים דיגיטליים במהלך המגיפה – בין אם לשיתוף פעולה או עבודה ממוקדת – סוללת את הדרך לאימוץ טכנולוגיות חדשניות עוד יותר. מפתרונות חד פעמיים ועד לפתרונות קבועים, הדור הבא של פלטפורמות דיגיטליות מתקדמות, כמו מציאות מדומה ומציאות רבודה יביא לשינויים רבים בשנת 2022/2023. Metaverse נשאר רק כרעיון לא מוחשי עבור רבים מאיתנו, שכן עדיין לא ברור עד כמה בדיוק יש לו השפעה על חיי העבודה שלנו, אבל זה בהחלט תחום שיתפתח במהירות כשנוכל להבין איך זה משנה את הדרך שבה אנחנו עובדים ומחבר אותנו. במיוחד כשאנשים מובילים כמו מרק צוקרבר מפייסבוק לקח על עצמו הובלה בתחום ה Metaverse.

מכיוון שעבודה מרחוק הופכת לנורמה עבור כל כך הרבה חברות, ישנה ציפייה לנתונים ולניתוחים שיספקו לעסקים יכולות ניטור ומעקב. למרות שזה עלול לגרום לכמה אתגרים על אמון ואחריות, התיאוריה היא שאיסוף וניתוח הנתונים יכול להציע תובנות לגבי חוויות משתמש. באותו האופן שבו נתונים מתועדים במקום העבודה כדי לעזור לשפר את ניצול החלל או יעילות האנרגיה, טכנולוגיה זו עשויה לסייע בסגירת הפער בין עמיתים לעבודה מרוחקים וליצור השפעה חיובית על רווחה וביצועים.

2. מרחבים עם גיוון עצבי

גיוון עצבי או נוירולוגי מתייחס להבדלים בתפקודי המוח שלנו ובגישות השונות שלנו בעת פירוש מידע. הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם, דיספרקסיה ודיסלקסיה הן כולן דוגמאות למצבים עם גיוון עצבי. גיוון עצבי אינו מושג חדש במקום העבודה אבל לא תמיד זכה לגיבוי של מעסיקים, אבל יש היום שינוי ושימת לב ומודעות רבה יותר ולקליטת עובדים עם מוגבלויות.  משרדי ממשלה וחברות המקבלות מימון ממשלתי מחוייבות להנגיש את המשרד ולהתאימו לעובדים מיוחדים. וגם  בחברות שאינן מחוייבות, יש שימת לב ותקציבים לרווחה הפסיכולוגית של העובד. מה גם כתוצאה מההיברדיות והטכנולוגיה, יש פחות חיבור בין מקום העבודה והעובד ויש תחרות רבה יותר בין מקומות העבודה, ולכן חברות רוצות לראות את הצרכים הפסיכולוגיים של העובד יותר מאי פעם.

עיצוב משרדים צריך לספק לעובדים אופציות שונות ואת האפשרות לבחור היכן הכי טוב להם לנהל את עבודתם בהתאם לרווחתם ולצרכים הפסיכולוגיים שלהם. באותו האופן שבו מתווספים חדרי שקט, חדרי אמהות וחללי יוגה למשרדים, מקום העבודה הולך ומצויד כעת יותר לעובדים במגוון רחב של עצבים.

עיצוב המשרד מאפשר או מעקב את יכולתנו לעבוד,והוא קטליזטור קריטי בהעלאת התפוקה וההישרדות של העובדים אם הם מתחברים לנקודות החוזק שלהם. עיצוב חללים המציעים תמיכה לצרכי עבודה שונים והופך את המשרדים למכילים יותר עבור עובדים על הספקטרום. זה כולל אזורי עבודה שקטים, אזורים עם שליטה בקול ובאור, שימוש שקול בצבעים או בדים כדי לעזור ביצירת חללים מרגיעים. פרטי עיצוב אלו עוזרים להפוך משרדים ליותר מכילים ומסייעים לתמוך במשיכת כישרונות ושימור.

3. קיימות

תפיסת הקיימות, המוכרת גם בשם פיתוח בר-קיימא, דוגלת בניצול משופר ואחראי של משאבי הטבע לטובת כדור הארץ ולטובת תושביו בהווה ובעתיד – הקרוב והרחוק. הקיימות עלתה למעלה ברשימה של פעולות עסקיות רבות, וכך גם לגבי עיצוב נכסים מסחריים ומשרדים. חברות מחפשות דרכים להפוך את המשרדים שלהן ליותר ברי קיימא ביומיום וזה משפיע על עיצוב המשרד ועיצוב מוצרים.

עיצוב בר קיימא מתחיל בתהליך הרכש; זה לא קשור רק לכמות פחי המחזור שאתה מכניס למשרד שלך. עסקים מחפשים דרכים להפוך את המשרדים שלהם למושכים יותר לצוות ולכן יותר זמן מוקדש ליצירת סביבות ברי קיימא שמתאימות ליוזמות אחריות חברתית. יוזמות אפס פחמן, הפסקת השימוש בכלים חד פעמיים ויעדים ברי קיימא אחרים נתמכים כולם באמצעות עיצוב משרד ועיצוב מוצרים בר קיימא.

ישנן דרכים רבות לבנות סביבת עבודה מתוך מחשבה על קיימות. על ידי שילוב מערכות בעלות יעילות גבוהה, שימוש בתאורת LED, ניצול אור טבעי ואוורור פסיבי, היצמדות לחומרים בעלי פליטה נמוכה ושימוש חוזר או שימוש מחדש ברהיטים, עסקים יכולים בקלות להפחית את ההשפעה הסביבתית שלהם. חלק מהחברות הבין לאומיות הפועלות בישראל דורשות היום את תקן LEED. להערכת הקיימות של מבנים ותשתיות – תעשיית התכנון והבנייה יכולה להפחית את תרומתה לשינויי האקלים. זה בהחלט אפשרי. בניה ירוקה באתר הנדל"ן.

מגמה זו תמשיך לגדול ככל שהיא תהפוך לסטנדרט לפיו פרויקטים חדשים נרכשים, נבנים ומתוכננים באופן בר קיימא. זה ייתן יותר ציפייה לקבלנים להבין איך לעצב משרד בר קיימא ואת היתרונות שזה מציע לדיירים.

4. משרדים חכמים

בניינים חכמים יכולים לאסוף ולשתף נתונים, מה שמאפשר לחברות להבין טוב יותר מתי וכיצד נעשה שימוש בחללים שונים. באוניברסיטת ת"א בפקולטה ללימודי הסביב הותקנה תאורה חכמה שחוסכת חשמל ומאפשר לאור השמש לשנות את כמות האור. במקומות אחרים בעולם כמו בבריטניה התקינו במטה של חברת Gymshark המתמקדת בשימוש בחלל  ומבצעת אופטימיזציה מתמדת של כמות האור לפי הצרכים.

מערכת יחסים משולבת יותר עם טכנולוגיה יכולה גם לעזור לנו בעודנו מתקדמים בחזרתנו למקום העבודה: מערכות הדמיה תרמיות ודלתות ללא מגע, עוזרות לשמור על העובדים שלך מפני הדבקה, ואנו צופים כי טכנולוגיות עתידיות של חיישנים ללא מגע יאפשרו לעובדים לנוע בקלות במקום העבודה.

עבודה מרחוק חיזקה את ההסתמכות שלנו על מידע דיגיטלי. סביבת עבודה חכמה משתמשת בחיישנים דיגיטליים כדי לנטר ולהגיב לדברים כמו תפוסה, איכות אוויר ורמות אור טבעי. פתרונות טכנולוגיים אחרים כגון אפליקציות להזמנות שולחניות יסייעו לשמור על זרימה חלקה של צוות העובדים, ויבטיחו שרק אדם אחד נוגע בשולחן מסוים בכל יום, ומאפשרים ריחוק חברתי בשליטה דיגיטלית.

5. עבודה היברידית וגמישות

העבודה ההיברידית תכתיב איך המשרד נראה דרך האופן שאנו משתמשים בו. בעוד שהמראה והתחושה של המשרד לא צפויים להשתנות בצורה דרסטית, הצוות ירצה שהזמן שלהם במשרד יהיה יותר תכליתי ופרודוקטיבי. עם גידול במספר העובדים הזמניים, המשרד עדיין יהיה חלק חיוני ממבנה העסק, כך שחברות יחפשו למקסם את השטח הפנוי שלהן כדי לתמוך בסוג חדש זה של עבודה.

העבודה מרחוק צפויה להישאר כחלק מהתמהיל, כך שכאשר הצוות יבקר במשרד, הם יחפשו את הדברים שהם לא יכולים לעשות מהבית. זה ידחוף את עיצוב המשרד ליותר שטחים ציבוריים בהם קיים שיתוף פעולה רב יותר ושיפור של חווית הצוות.

שטחי משרדים ישלבו יותר גמישות כמו שולחנות על בסיס מקום פנוי ותאים שקטים כדי להתאים למספר עובדים משתנה במשרד. במקום הפריסה הגדולה של התוכנית הפתוחה של העבר, ההגדרות החדשות צריכות להיות מסוגלות להגדיל ולהקטין בקלות את מספר עמדות העבודה. המשרד יצטרך לתמוך בצרכים המתעוררים של עבודה היברידית וגמישה הן במשרד והן עבור עובדים מרוחקים.

כדי למקסם את הגמישות במקום העבודה, על המשרד לשרת מטרה רחבה יותר מבעבר. כאשר אנו מאמצים מודלים של עבודה המעצימים את הצוות לעבוד מכל מקום, עלינו לשקול כיצד להבטיח שהצוות יישאר מעורב ופרודוקטיבי לאורך כל יום העבודה.

בשנת 2022/2023, אנו צופים שיהיו שינויים רבים במקום העבודה. זה יושפע מהמעבר לעבודה היברידית, שהוכחה כמוצלחת, כמו גם איך הצוות מסתגל לחזור למשרדים על בסיס קבוע יותר. למרות שעבודה מרחוק צפויה להישאר עבור רוב העסקים, המשרד יוגדר מחדש כיעד ליצירת קשרים חברתיים ובניית קהילה. סביר להניח שהמשרד יהפוך לגמיש יותר ויענה בצורה ישירה יותר לצרכי האנשים.

 

יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון בעת התכנון ועיצוב המשרד.  איך לארגן להגמיש את שטח המשרדים. הידיעה איפה להתחיל ואיך לערב את הצוות שלך תבטיח מסע כדאי – כזה שמחדיר את המרחב המתהווה שלך עם התרבות של המותג שלך ואישיות הצוות שלך.

עדיין תוהה איך להתחיל? אנחנו בסטודיו אורנה ברקת כאן כדי לעזור. בוא נדבר.

נשמח לדבר איתכם

עיצוב פנים במתחם חדשני – ג'ורג' תל אביב

עיצוב הפנים מהמם. החזון של ג׳ורג׳: יצרנו מרחב אופטימלי לאנשים מלאי התלהבות ותשוקה לחיים; מקום בו מקומיים ומקומיים זמניים יכולים לחיות, ליצור, להיפגש, לחגוג, לאכול, לשהות ולהירגע.
הג’ורג’ הוא הזמנה למחשבה, עבודה, מפגש ויצירה, בסביבה מעוררת השראה שמעודדת את הסקרנות ומציתה את החושים.

קרא עוד »

מהו מודל מקום עבודה היברידי? ואיך זה נתמך בעיצוב פנים?

מודל למקום עבודה היברידי מערבב עבודה במשרד ומרחוק ומציע גמישות ותמיכה לעובדים. עובדים בדרך כלל נהנים יותר מאוטונומיה ואיזון טוב יותר בין עבודה לחיים – וכתוצאה מכך הם מעורבים יותר. מעסיקים נהנים מבניית כוח עבודה פרודוקטיבי יותר, בריא ויציב יותר. עיצוב פנים תומך חשוב לשינוי גם בנראות וגם בשינויים של האופן ספייס וכמות השולחנות.

קרא עוד »
מגמות עיצוב משרדים בשנת 2022 - כיצד יראה המשרד העכשווי

מגמות עיצוב משרד מובילות בשנת 2023

העובדים שלך עובדים יותר מהבית ואתה מתלבט מה לעשות עם השטח המיותר של הנדל"ן. מה החלופותשל עיצוב המשרד ופריסתו מחדש להתאמה לכך שהעובדים עובדים במודל היברידי ולא מגיעים למשרד בחלק מהזמן.

קרא עוד »

עיצוב פנים במתחם חדשני – ג'ורג' תל אביב

עיצוב הפנים מהמם. החזון של ג׳ורג׳: יצרנו מרחב אופטימלי לאנשים מלאי התלהבות ותשוקה לחיים; מקום בו מקומיים ומקומיים זמניים יכולים לחיות, ליצור, להיפגש, לחגוג, לאכול, לשהות ולהירגע.
הג’ורג’ הוא הזמנה למחשבה, עבודה, מפגש ויצירה, בסביבה מעוררת השראה שמעודדת את הסקרנות ומציתה את החושים.

קרא עוד »

מהו מודל מקום עבודה היברידי? ואיך זה נתמך בעיצוב פנים?

מודל למקום עבודה היברידי מערבב עבודה במשרד ומרחוק ומציע גמישות ותמיכה לעובדים. עובדים בדרך כלל נהנים יותר מאוטונומיה ואיזון טוב יותר בין עבודה לחיים – וכתוצאה מכך הם מעורבים יותר. מעסיקים נהנים מבניית כוח עבודה פרודוקטיבי יותר, בריא ויציב יותר. עיצוב פנים תומך חשוב לשינוי גם בנראות וגם בשינויים של האופן ספייס וכמות השולחנות.

קרא עוד »

השארת תגובה

דברו איתנו
close slider

נשמח לדבר איתכם

  לקבלת המדריך עיצובים שמשפרים ביצועים והרשמה לרשימת הדיוור


  גלילה לראש העמוד

  נשמח לדבר איתכם

   לקבלת המדריך עיצובים שמשפרים ביצועים והרשמה לרשימת הדיוור


   צור קשר

   ​​​​​​​קבלו את המדריך עכשיו, בחינם!
   השאירו את הפרטים והמדריך בדרך אליכם!    הצטרפות לרשימת הדיוור


    דילוג לתוכן