עיצוב משרד הייטק המתאים לדור המילניום

10 בנובמבר 2019

לפני שחושבים על עיצוב משרד הייטק, בואו נבין מי הם העובדים. שלושה רבעים מהעובדים בהייטק הם בני המילניום וכמעט כשני שליש עד מחצית מהעובדים בשאר מקומות העבודה. האם מראה מקום העבודה שלך מתאים לדור המיליניום או דור ה Z? האם לעיצוב המשרדים שלך יש את הדרוש כדי למשוך את מאגר הכישרונות החדשני ההולך וגובר, בתחרות ההולכת וגוברת על כח אדם איכותי במיוחד בתחומי ההייטק? 

בני המיליניום מציגים דרך חדשה ויזמית לעבוד ולחשוב, ומוכיחים ערך לכל תאגיד. לכן העיצוב הנכון יכול להגדיל את הפרודוקטיביות וגם למשוך את העובדים הכשרוניים ביותר. האם אתה יכול להרשות לעצמך להסתכן שעיצוב המשרדים שלך יהיה הגורם היחיד שמרחיק את דור המיליניום מהעסק שלך?

במאמר הבא נדון בתכונות אפשריות שיש לשלב בעיצוב משרדי הייטק כדי למשוך ולשמור על דור זה.

עיצוב משרד הייטק - ישיבת צוות במשרד

עיצוב משרדי הייטק – רווחת העובד משמעותית… והמון

בני דור המילניום נמשכים לאורח חיים בריא ומחפשים חברות המספקות צורך זה. הם חפצים במעסיק המעריך בריאות, ומעריך את האיזון הנכון בין עבודה לחיים.

שטח חיצוני כמו מרפסת או גג פתוח הינה דרך נהדרת ובריאה לקידום רווחה ולספק מגוון לעובדים. בני דור המילניום נוטים להרגיש מאושרים יותר בסביבה ירוקה יותר. הגישה הירוקה בעיצוב משרדי הייטק יכולה לממש דרישה זו, כמו חומרים ממוחזרים וקירות וצמחיה ירוקים. 

מחקרים מדגישים גם את חשיבות האכילה הבריאה, אחד הנושאים החמים ביותר של החברה כיום.  התזונה היא המפתח בהנהגת אורח חיים בריא יותר, ומקום עבודה שמעודד זאת יהיה מושך דיו.

בני דור המילניום חפצים בסביבה נוחה ומושכת כאחד. עיצוב משרדי מסקרן לא אומר בהכרח הצטיידות בשקופיות גוגל הידועות, אך פירושו התרחקות מהבאנלי והאפור. הם מצפים למקום עבודה שתופס את תשומת ליבם. כדי להשיג זאת תצטרכו לכסות את כל התחומים, החל מריהוט, נוחות וכלה בתאורה צבעים, טפטים, תמונות ואיבזור.

חלל גמיש

בני דור המילניום הם דור המבקש תקשורת, גמישות ובחירה כיצד הם עובדים. העיצוב הנכון של המשרד יכול לתת להם בדיוק את זה. סביבת המשרדים שלך צריכה לאפשר תקשורת ופרודוקטיביות להתרחש במקביל. שטחים ציבוריים נרחבים בהם פינות ישיבה עם כורסאות רבות מקלה על מתן האפשרות לעובדים להיפגש בחופשיות עם חברי הצוות ומגבירים את חסמי  היצירתיות על ידי גירוי נוסף לאינטראקציה. עבור דור שמציב את התקשורת מעל לכל, המרחבים הללו הם המפתח לטפח מיומנויות וחדשנות.

איך לשלב טכנולוגיה בעיצוב משרדי הייטק?

לחלק גדול מדור המילניום יש טכנולוגיה טובה יותר בבית מאשר במקום העבודה. בני המילניום גדלו בטכנולוגיה על בסיס יומיומי, ועבורם זה פשוט נתון. לכן חיוני לספק את הטכנולוגיה המתאימה להרשים ולתמוך בדור זה.

השקיעו בכלים המאפשרים מעורבות קלה ונוחה בין עובדים כמו אפליקציות תקשורת או אימיילים פנימיים ופלטפורמות צ'אט חי. מתן אפשרויות טכנולוגיות ישפיעו על רמות התפוקה שלהם ועל מוסר העבודה שלהם. בהמשך לכך ולגרף צמיחה של החברה.

ערבוב עסקים בהנאה

מחקרים מראים שלבני המילניום יש את רמות הלחץ הגבוהות ביותר מכל הדורות. יצירת סביבה המעודדת אינטראקציה יומית ופסקי זמן מפחיתה את רמות הלחץ ולכן אמורה להיכלל בעת עיצוב משרדי הייטק. קידום תרבות נהדרת חיוני בכדי לשפר בהצלחה את הפרודוקטיביות והמיקוד.

משמעות הדבר היא לעיתים קרובות פעילות שהיא מעבר לשולחן הפינג פונג הרגיל. לשלב פעילויות ספורט כחלק מהתרבות האירגונית וגם להשקיע באירגון אירועי ספורט קבועים הם שיטה מרגשת להכניס כיף למקום העבודה באמצעות קצת תחרות בריאה!

תכנון אזורי הרגעות יכול לעודד עוד יותר אינטראקציה ולבנות תרבות נהדרת. הם מאפשרים לעובדים לקחת לעצמם רגע שקט ואף להתרועע יחדיו. מרחב ההרגעות היעיל יכול לשפר את היצירתיות וגם לספק לעובדים את ההזדמנות להתרחק מהשולחנות שלהם.

 

בין אם אתם מצמצמים או מתרחבים, עיצוב משרד הייטק נכון המותאם לכם על ידי המומחים שלנו אינו יכול רק למשוך עובדים ולשמר אותם, אלא הוא גם הכלי האידיאלי להדגשת המותג והתרבות של החברה שלכם.

עדיין תוהה איך לעצב ולתכנן את המשרד החדש שלך? אנחנו בסטודיו אורנה ברקת כאן כדי לעזור. בוא נדבר.

נשמח לדבר איתכם
עיצוב לובי במשרד מודרני

עיצוב פנים למשרד – משרדי Linkedin ב Empire State Building – עיצוב משרד מודרני וחוויתי

עיצוב הפנים למשרד LinkedIn בניו יורק, הינו עיצוב משרד חוויתי ותוסס ברוח המותג, המתאים לעובדים הצעירים מדור ה Z. המשרד כולו בכחול, אפור שחור, עם אלמנטים שגולפו כמו מתוך משחק שח ופינות נחבאות.

קרא עוד »

עיצוב משרד מודרני – עובדים בקפסולות, גמישות המרחב הציבורי, הקטנת שטח המשרד לעובד – איך עושים את זה?

משרד M Moser בוונקובר, המתמחה ב תכנון משרדים, הינו מעבדה לצורת עבודה במשרד שבו יש גמישות בלוחות הזמנים של העובדים. תכנון המשרד בוחן את המודל של עבודה מבוזרת – חלק מהעובדים עובדים בקפסולות, וחלקם 2-3 ימים עובדים מהבית. הקטנת שטח המשרד, וגמישות מירבית של החלל.

קרא עוד »

השארת תגובה

דברו איתנו
close slider

נשמח לדבר איתכם

  לקבלת המדריך עיצובים שמשפרים ביצועים והרשמה לרשימת הדיוור

  גלילה לראש העמוד

  נשמח לדבר איתכם

   לקבלת המדריך עיצובים שמשפרים ביצועים והרשמה לרשימת הדיוור

   רוצים לעצב משרד שהעובדים אוהבים להגיע אליו?
   השאירו פרטים וקבלו את המדריך המלא לעיצוב משרד היברידי לשנת 2022.

   צור קשר

   ​​​​​​​קבלו את המדריך עכשיו, בחינם!
   השאירו את הפרטים והמדריך בדרך אליכם!    הצטרפות לרשימת הדיוור

    דילוג לתוכן